Історичний процес масового переходу від електронних ламп до напівпровідникових транзисторів у радіоелектронній апаратурі, радіозв’язку, обчислювальній техніці тощо, що відбувався з кінця 1950-х років і призвів до революційних змін у галузі електроніки.
Узагальнена назва процесу заміни електронних ламп транзисторами в конкретних пристроях або системах.